Hakkımızda

BİZ

    Amacımız, kendini ve çevreyi seven, bu kapsamda sağlıklı yaşamayı, tüm kötü alışkanlıklardan ve düşüncelerden kendini ve çevresini korumayı bilen öğrenciler olmaktır. Özgün ve bağımsız düşünmeyi bilen, başkalarının haklarına ve düşüncelerine saygı gösteren, “BİZ” merkezli düşünmenin gücünü bilen, AGK kampüsünü evi gibi görüp temiz tutan ve koruyan öğrenciler olmayı hedeflemekteyiz.
Neden Spor,

Spor büyüme çağındaki çocuklar için hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden, hem de iyi bir kişilik oluşması ve ruh sağlığı bakımından yararlı ve gereklidir.
Çocuk açısından spor fiziksel gelişimin yanı sıra sosyal açıdan da önemlidir. Çocuk spor yoluyla, çevresini tanır, iletişim kurar, kendine olan öz güveni artar, toplum içerisindeki sahip olduğu yerini sağlamlaştırır. Psikolojik açıdan ise, kendini kontrol etmeyi, bir konuda konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi, başarıya güdülenebilmeyi öğrenir

Neden yüzme
Çocukların spor hayatlarına kas - iskelet yapılarının sağlıklı gelişimi için ilk olarak yüzme ile başlatılmaları, daha sonra seçtikleri diğer spor branşlarına kaydırılmaları gerektiği açıklanmıştır.
Yüzme, insan vücudunun gelişimi açısından önemli bir spor branşıdır.
* Yüzme, kalp ve dolaşım sistemi geliştirir...
Yüzme yatay pozisyonda yapıldığı için kalp ve dolaşım sistemi daha kolay ve rahat çalışır.Budolaşım diğer spor branşlarından daha kolay ve düzenli olur.Vücut daha verimli çalışır.
* Yüzme, büyümeyi geliştirir...
Yüzme,diğer spor branşlarına göre belli bir fiziksel özelliğe sahiptir. Suyun bir direnci vardır.Bu direnci aşmak kuvvet,sürat,dayanıklılık,esneklik v.b motorik özellikler gerektirir. Suyun içindeki bu çalışma büyümeyi geliştirir.
* Yüzme, boyu uzatır...

Yüzmenin boy uzamasına faydası diğer spor branşlarından daha fazladır. Çünkü yüzme su içerisinde yatay pozisyonda yapıldığı için yer çekimi faktörü pek yoktur. Bu sebeple çocuğun boyuzamasını sağlayan eklem bölgeleri ve vertebralara binen yük azalır.Böylece boy uzaması daha kolay olur.
* Yüzme, bir tedavi şeklidir...

Ayrıca yüzme bel ağrısı,eklem ağrıları,adale sakatlıkları,hareket zorluğu v.b rahatsızlıklarda rehabilitasyon amacıyla da tavsiye edilmektedir

Neden Basketbol

cocukların fızıksel gelişiminin yanı sıra zeka gelişimine de önemli katkılar saglar. İş hayatından sosyal hayatına kadar her alanda ihtiyaç duyacagı takım calişmasının özünü de bu sayede kazanmış olur.

Çok zevkli bir spor olması kişisel katkı ve gelişmede geniş ölçüde olanak tanıması çocukları mutlu ederken onlara bagımsızlık duygusunu da verir. Bu ortamda vücut bir yandan gelişirken, diğer yandan çocugun kişiliğin de zekasında güçlü duygusal baglar oluşur . sosyal guruplar arasında ki mesafeler azalır ve çocukların ilk toplumsal tecrübelerini yaşayacakları yeni grurplar dogar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder